E-POSTA ADRESİ
ŞİFRE
Şifremi Unuttum
Hacizli Araçlar

HACİZLİ ARAÇLAR

İcra ihaleleri, icra daireleri tarafından haczedilen araç, gayrimenkul ve malların, belirli gün ve saatte ihale yolu ile satışıdır. Türkiye'de yayınlanan ihaleleri takip ederek bir çok cazip iş fırsatı yakalayabileceğinizi ve bir çok malı piyasa fiyatının altında alabileceğinizi biliyor musunuz? Bunun içi yapacağınız tek şey icraturk.com web sitesine üye olmak.

İcraturk'e üye olduktan sonra web sitesinde yayınlanan hacizli araçları listeleyebilrisniz. İcra daireleri tarafından haczedilen araçların ihale gün ve saatleri icraturk çinde yer almaktadır. Hacizli arabalar, hacizli jeepler, hacizli traktörler, hacizli otobüsler ve daha bir çok çeşit araç, ihalelerde piyasa fiyatının çok altında alıcı bulmaktadır. Bir çok küçük yatırımcı icradan çok ucuza hacizli araç alarak, bu araçları piyasada satmakta ve bu şekilde alım satımüstünden para kazanmaktadır. İcradan satılık arabaların dinen de caiz olduğu çeşitli fetvalarla sabittir. İcradan satılan arabaların büyük çoğunluğu istanbul, ankara, bursa ve izmir gibi büyük şehirlerde olsa da, Türkiye'nin her yerinde icra satışları yapılmaktadır.

Sizde bu otomobil ihalelerine katılarak, hem ucuza araç sahibi olmak hem de ek gelir elde etme şansına sahipsiniz.

İlgili aramalar : hacizli araçlar icralı araba icralık oto araba ihaleleri icralık araç, icra arabaları araç ihaleleri araç ihalesi icradan arabalar icradan araba icradan araba almak içralık arabalar otomobil ihaleleri icra otomobil icralı araçlar icralı arabalar icra oto icralık araba içralık araçlar  icralık satılık arabalar icradan satılık traktörler icradan satılık otolar icradan satılık arabalar istanbul icralık mallar bursa icradan satılık araçlar icralık arabalar istanbul hacizli araçlar istanbul hacizli araç hacizli arabalar

İhaleye Katılma Şartları : T.C. vatandaşı olmak, teminat tutarı ile ihale saatinde ilan detayında belirtilen adreste bulunmak ihaleye katılmak için yeterlidir.
İhaleye katılacak olan şirket ise yetki belgesi, imza sirküleri ve şirket kaşesi gerekmektedir.

Teminat Bedeli : İhaleye katılım için gerekli olan teminat bedeli, muhammen bedelin %20 sidir.

Teklif Vermek : Teklifler sözlü olarak yapılır. İstendiği kadar sözlü artırım yapılabilir. Teklif verenin teklifi üzerine satış memurunun 3 defa "satıyorum" demesine rağmen başka bir teklif gelmez ise ihaleyi kazanmış sayılırsınız ve ihale sona erer.

1.İhale : 1.ihale tarihinde ihaleye çıkacak olan gayrimenkul, taşıt veya menkulün muhammen bedelin %60 ‘ ı olan açılış fiyatıdır.

2.İhale : 1.ihalede satışı yapılamayan yani alıcı bulamayan gayrimenkul, taşıt veya menkulün 2.ihalesi yapılır. 2. İhale, muhammen bedelin %40 ile başlar.

Dinen uygun mu : İslam hukukçularının çoğunluğu borçluların mallarına haciz konup satılmasını caiz görürler. Bu şekilde satılan malı almak da helaldir. Bu hükme varırken en önemli hukuki dayanak, Peygamberimizin Muâz b. Cebel’in iflasına karar vererek mallarına haciz koyup sattırması ve satıştan elde edilen parayı alacaklılara dağıtmasıdır. Hz. Ömer de Üseyfi el-Cüheni adında bir kişinin mallarına haciz koyup sattırmış ve elde edilen paraları alacaklılara dağıttırmıştır... Haczedilen malların satışının caiz olması, onların satın alınmasının da caiz olmasını gerektirir.

hacizli-araclar
hacizli-otomobil
 
Ana Sayfa   |    Hakkımızda   |    Nasıl İşliyor?   |    Abonelik Paketleri   |    Sıkça Sorulanlar   |    İletişim   |    VIP Hizmet   |    İl İhale İlanları   |    icraTürk Başarı Hikayeleri   
İcra İhalesi   |    İhale Bülteni   |    Hacizli Araçlar   |    İcradan Satılık   |    İcralık Evler   |    İcralık Arabalar

Sitemizde kullanılan bilgiler ile diğer tüm içeriklerin telif hakları www.icraturk.com'a aittir. © Copyright 2010. Tüm hakları saklıdır.

İcratürk, Türkiye genelinde icra daireleri tarafından yayımlanan icra ihalelerini 200?den fazla basın yayın kuruluşlarından toplayarak, sizin için kapsamlı bir veri tabanı hazırlar. Böylelikle her bir yayını ayrı ayrı takip etmek yerine tek bir kaynaktan hızlı ve doğru biçimde icra ilanlarına ulaşırsınız. İcradan satışa çıkan araç ilanları ve gayrimenkul ilanları veri tabanımızda yer almaktadır.

icraturk.com - destek